AKO ZACHRÁNIŤ PRACOVNÉ MIESTA V CESTOVNOM RUCHU?

  • access_time02.07.2020
  • AKO ZACHRÁNIŤ PRACOVNÉ MIESTA V CESTOVNOM RUCHU?

    Plne podporujem aktuálny návrh, aby štát preplatil zamestnávateľom príspevok, ktorý dávajú svojim zamestnancom na rekreačné poukazy. Bude to obrovská pomoc na dve strany – odbremenenie firiem a zároveň podpora cestovného ruchu na Slovensku.

    Cestovný ruch bez pochybností patrí k tým odvetviam, ktoré sú dnes postihnuté úplne najviac. V cestovnom ruchu nemôžete vyrábať do zásoby, “na sklad”, tu je každá neobsadená izba stratenou príležitosťou, ktorá sa už nezopakuje a nedá sa ničím nahradiť. Pokles v slovenských hotelových zariadeniach bol v mesiacoch marec – máj až na úrovni 85 %, v mnohých zariadeniach klesol dokonca na nulu! Hovoríme tu o 160 000 ľuďoch, ktorí v cestovnom ruchu pracujú a z ktorých mnohí o svoju prácu prišli.

    Preto vítam návrh ministerstva dopravy na preplácanie rekreačných poukazov. Bude to rýchla a efektívna pomoc – rekreačné poukazy máme úspešne odskúšané a vieme, že fungujú, veď v minulom roku po ich zavedení stúpli tržby v hotelových zariadeniach až o 20 %. Ak tento návrh prejde, a ja dúfam, že áno, máme šancu pomôcť našim hotelom a reštauráciám prekonať aspoň čiastočne dôsledky krízy už teraz v lete a v jeseni a čo je najpodstatnejšie – zachrániť až 30 000 pracovných miest v cestovnom ruchu na Slovensku.

    Podobné články