V Bratislave vznikla ulica pomenovaná na počesť Júliusa Satinského

 • access_time16.10.2015
 • V Bratislave vznikla ulica pomenovaná na počesť Júliusa Satinského

  Bratislava, 16. 10. 2015 – Akt slávnostného pomenovania SATINSKÉHO ulice sa bude konať 21. októbra 2015 v novovzniknutej ulici, ktorá susedí s Dunajskou v mieste, kde sa nachádza Satinského socha.

  Poslanci Mestského zastupiteľstva schválili pomenovanie novovytvorenej ulice v mestskej časti Bratislava – Staré Mesto na počesť Júliusa Satinského na svojom ostatnom zasadnutí 24. septembra 2015. Zavŕšilo sa tým niekoľkoročné úsilie priateľov, obdivovateľov a rodiny pána Satinského, aby ulička v blízkosti Dunajskej dostala štatút regulérnej ulice a aby bola pomenovaná po výnimočnej osobnosti, ktorá bola úzko spätá s touto časťou mesta.

  Naplnil sa tým aj Územný plán zóny Dunajská, ktorý vznikol v roku 2005 a v ktorom sa počítalo s predĺžením Klemensovej ulice až po Cintorínsku, a to pripojením krátkej ulice, ktorá susedí s Dunajskou. Tento zámer nebolo možné dlho realizovať, pretože uprostred uličky stála budova trafostanice. Tá bránila tomu, aby tu mohla vzniknúť riadna ulica. Trvalo niekoľko rokov, kým sa podarilo trafostanicu presťahovať.

  „So žiadosťou o pomoc pri realizácii tohto projektu ma oslovili pani Viera Satinská a iniciátor myšlienky vzniku ulice a jej názvu, osobný priateľ Jula Satinského, pán Oliver Paradeiser. Spoločne sa nám podarilo po dlhých rokovaniach s investorom dohodnúť presťahovanie trafostanice do objektu novovznikajúcej Nemocnice Svätého Michala, ktorá sa začala stavať na Cintorínskej ulici,“
  povedal poslanec mesta Martin Borguľa.

  Presťahovaním trafostanice mohla vzniknúť regulérna, priechodná ulica určená pre chodcov a cyklistov, ktorá dostala názov SATINSKÉHO ulica. Jej vznikom zároveň dochádza k súvislému otvoreniu priestoru od Cintorínskej až k Dunaju a obchodnému centru Eurovea.

  Akt slávnostného pomenovania ulice sa bude konať 21. októbra 2015 o 16. hodine v novovzniknutej Satinského ulici.

  „Na podujatí sú vítaní všetci Bratislavčania, ktorí obdivovali pána Satinského a milovali jeho humor,“
  povedal na záver poslanec Martin Borguľa

  Podobné články