Uznesenie poslanca Martina Borguľu o zastavení prác na aktualizácii územného plánu primátor nepodpísal

 • access_time04.11.2016
 • Uznesenie poslanca Martina Borguľu o zastavení prác na aktualizácii územného plánu primátor nepodpísal

  Primátor Ivo Nesrovnal dnes oznámil, že uznesenie poslanca Martina Borguľu o zastavení prác na aktualizácii územného plánu hl. mesta SR Bratislavy – Zmeny a doplnky 04, z dôvodu nesúhlasu zo strany predsedov niektorých klubov nepodpíše.

  Dokument Zmeny a doplnky 04 k Územnému plánu hlavného mesta Bratislavy bol pripravený v roku 2014. Primátor Ftáčnik vtedy sľúbil, že mestské zastupiteľstvo bude mať možnosť rokovať o navrhnutých zmenách v územnom pláne jednotlivo, nie en bloc o celom dokumente ako balíku zmien.

  „Keď som si ale začal zisťovať bližšie informácie o materáli Zmeny a doplnky 04, dozvedel som sa, že nie je možné rokovať o jeho bodoch jednotlivo, ale len vcelku a celý ho buď schváliť, alebo zamietnuť. Tento postup nepokladám za správny, pretože neumožňuje posudzovať jednotlivé návrhy samostatne a rozlíšiť, čo je v navrhovaných zmenách správne a opodstatnené a čo nie,“ povedal Martin Borguľa.

  Poslanec preto predložil návrh uznesenia, v ktorom žiadal, aby bol ukončený proces aktualizáce územného plánu – Zmeny a doplnky 04 a zastavené práce súvisiace s obstaraním a spracovaním tejto aktualizácie. Toto uznesenie bolo na ostatnom zasadnutí zastupiteľstva dňa 27. 10 2016 prijaté.

  „Dnes som sa dozvedel, že primátor toto uznesenie nepodpísal a pozastavil jeho výkon. Dôvodom má byť nesúhlas predsedov niektorých klubov. Dokument Zmeny a doplnky 04 zostáva teda aj naďalej v platnosti a pre nás, poslancov mestského zastupiteľstva, to znamená, že nebude možné rokovať o jednotlivých zmenách v dokumente osobitne a že dokument budeme môcť posudzovať len ako celok, čím budeme musieť schvaľovať aj mnohé zlé návrhy na zmeny. Mám za to, že tento postup vyhovuje mnohým lobistom, ktorým vyhovuje skutočnosť, že sa dokument bude posudzovať len ako celok a nebude možné posudzovať zmeny jednotlivo“ povedal na záver Martin Borguľa.

  Podobné články