SPOZNAJ STARÉ MESTO

  • access_time02.10.2017
  • SPOZNAJ STARÉ MESTO

    II. ročník jarných vlastivedných prehliadok 2018 máme úspešne za sebou. Stovky z vás, záujemcov o históriu nášho krásneho mesta, počas mesiacov máj a jún absolvovalo vlastivedné prehliadky po piatich zaujímavých okruhoch.

    Sprevádzal vás akreditovaný sprievodca, p. Milan Peško. Ich cieľom bolo ukázať nám, obyvateľom hlavného mesta, kultúrne pamiatky, pamätihodnosti a históriu našej mestskej časti.

    K myšlienke zorganizovať sériu poznávacích prehliadok ma viedla skutočnosť, že dnešné deti ale aj dospelí len slabo poznajú históriu svojho mesta a mestskej štvrte, v ktorej žijú. Verím, že takouto formou sa naše deti a my, Staromešťania dozvieme o Bratislave a Starom Meste veľa zaujímavého, spoznáme historické pamiatky, príbehy a legendy, ktoré tvorili našu minulosť a sú súčasťou našej prítomnosti. A čo je najdôležitejšie – získame k svojmu mestu lepší vzťah.

    Pre veľký úspech a vašu návštevnosť som sa rozhodol s prehliadkami pokračovať aj na jeseň tohto roku. Počas leta pre vás pripravujem ďalšie okruhy a v septembri a októbri pokračujeme! Teším sa na vás!