Služobníctvo grófa Freša

 • access_time12.02.2017
 • Služobníctvo grófa Freša

  Komu by sa nepáčilo mať vlastné služobníctvo? Raňajky do postele, stále vyupratovaný byt, slúžka pri obede alebo napríklad v zime dopredu rozmrazené a od snehu očistené auto?

  Neviem, či toto všetko má Pavol Frešo doma, ale minimálne poslednú spomenutú vec má určite. Videl som to na vlastné oči.

  Na Dunajskú ulicu chodím pravidelne k holičovi. Minulý týždeň som tam pred domom, v ktorom býva pán Frešo, zbadal služobné auto Bratislavského samosprávneho kraja. Poznám ho ešte z čias, keď som bol župným poslancom. Z auta vystúpil šofér a prešiel k druhému autu, ktoré začal čistiť od snehu. Vtedy som spoznal, že ide o druhé Frešovo auto, ktoré používa na súkromné účely. Celé mi to prišlo absurdné, ale pochopil som, že je to servis, ktorý si náš bratislavský župan doprial. Jednoducho Frešov šofér príde na služobnom aute na Dunajskú, vystúpi z auta, očistí druhé auto župana a opäť odíde na služobnom aute. Veľkopanské spôsoby nášmu županovi rozhodne nechýbajú!

  Všetko teda nasvedčuje tomu, že zatiaľ čo župan vyspáva alebo sa pomaly chystá do práce, jeho šofér, a teda zamestnanec Bratislavského samosprávneho kraja, predtým, ako do auta nastúpi sám veľký pán Frešo, auto „rozmrazí“, možno „zahreje“ a očistí od snehu.

  Pokiaľ by išlo o súkromnú osobu, ktorá si platí svojho šoféra a ten mu čistí jeho auto, je mi to úplne jedno. Tu však ide o politika a verejného činiteľa, takže uvedené „služby“ platíme my všetci!

  Mimochodom, služobné auto… Ide o luxusné Audi A8. Presne to, ktoré keď svojho času kúpil bývalý župan Vladimír Bajan, vzbudil tým veľkú vlnu nevôle, okrem iného aj od Pavla Freša. No, vyzerá to tak, že luxusná limuzína mu už neprekáža, odkedy sa na nej môže sám voziť…

  Related Posts