Poslanec mesta Martin Borguľa chce obnoviť kaviareň Propeler aj zriadiť novú lodnú linku v bratislavskom kraji

 • access_time14.02.2018
 • Poslanec mesta Martin Borguľa chce obnoviť kaviareň Propeler aj zriadiť novú lodnú linku v bratislavskom kraji

  Poslanec mesta za mestskú časť Bratislava – Staré Mesto Martin Borguľa poslal dnes otvorený list županovi Bratislavského samosprávneho kraja, primátorovi Bratislavy a starostovi Starého Mesta. V liste ich vyzýva k spoločnému stretnutiu na tému obnovy kaviarne Propeler a vzniku novej osobnej lodnej linky.

  Pred niekoľkými dňami staromestské zastupiteľstvo z iniciatívy miestneho poslanca Mateja Vagača zrušilo verejnú obchodnú súťaž k prenájmu priestorov bývalej kaviarne Propeler na Rázusovom nábreží v Bratislave.

  „S iniciatívou môjho kolegu sa úplne stotožňujem. Súťaž totiž akcentovala jediné kritérium, a to cenu prenájmu. Som však presvedčený, že pri tomto vzácnom bratislavskom priestore v historickom centre mesta je potrebné prihliadať na úplne iné aspekty, ako je len cena“, povedal Martin Borguľa.

  Poslanec vo svojom liste prichádza s novým ideovým zámerom nielen na obnovu a budúce využitie kaviarne Propeler, ale aj s návrhom na zriadenie novej lodnej linky na Dunaji.

  „Chcel by som uviesť do života pekný a užitočný projekt, na ktorom by spoločne participovali bratislavský kraj, hlavné mesto a mestská časť Staré Mesto. Staré Mesto by mohlo dať do spoločného projektu priestor kaviarne Propeler, mesto by prevádzkovalo novú lodnú linku, ktorá by premávala medzi Bratislavou a Šamorínom a župa by sa v rámci rozvoja lodnej dopravy v kraji mohla podieľať na jej financovaní“, povedal Martin Borguľa.

  Celý projekt by chcel poslanec prebrať na spoločnom stretnutí predstaviteľov krajskej a mestskej samosprávy.

  „Svojím listom som chcel iniciovať stretnutie a vyvolať širokú diskusiu za účasti predstaviteľov bratislavskej a krajskej samosprávy, aby sme spoločne pripravili projekt, ktorý bude prospešný pre všetkých – Bratislavčanov, obyvateľov bratislavského kraja aj návštevníkov a turistov v našom hlavnom meste“, povedal na záver Martin Borguľa.

  Otvorený list – Nová lodná linka v bratislavskom kraji a obnova bývalej kaviarne Propeler