POMOC TÝM NAJZRANITEĽNEJŠÍM

  • access_time02.06.2020
  • POMOC TÝM NAJZRANITEĽNEJŠÍM

    Absolvoval som stretnutie s ministrom práce a vedením Jednoty dôchodcov Slovenska a Združením kresťanských seniorov. Ako splnomocnenca pre napĺňanie cieľov Memoranda o pomoci seniorom, ktoré sme len nedávno podpísali, ma teší, že sa veci tak rýchlo hýbu a že sme už na dnešnom stretnutí začali body memoranda konkretizovať a uvádzať do života. Možnosti a návrhy, ako zvýšiť dôchodky, zlepšiť penzijné zabezpečenie, zapojiť seniorov do tvorby zákonov, ktoré sa ich priamo dotýkajú, finančná pomoc pre aktivity týchto organizácií, v ktorých sa spolu združuje takmer 110 tisíc seniorov – to je v stručnosti obsah dnešného rokovania.

    Náš cieľ je jednoznačný – pomôcť tým, ktorí patria k najzraniteľnejším skupinám obyvateľstva. Každá vláda by mala mať “niekoho”, kto stojí na strane seniorov, kto bojuje za ich práva a pomáha im. Som rád, že v tejto vládnej koalícii je to naše hnutie Sme rodina.

    Podobné články

    • .related {display:none} Pomoc pre našich seniorov bude konečne realitou. 21.5.2020 bol podpísaný významný dokument, ktorý…