PODPORA KULTÚRY V MEDICKEJ ZÁHRADE

 • access_time09.10.2016
 • PODPORA KULTÚRY V MEDICKEJ ZÁHRADE

  Kultúra je základ, ktorý tvaruje mesto. Umenie formuje životný štýl, hodnotový systém, tradície a vieru. Charakterizuje spoločnosť a veľa vypovedá o jej úrovni. Teší ma, že som práve prostredníctvom kultúrnych podujatí vrátil život na jedno z najkrajších bratislavských miest – do Medickej záhrady, ktorá je mojou srdcovou záležitosťou.

  Leto v Medickej

  Počas celého leta, od mája do septembra, sa pravidelne môžu návštevníci Medickej tešiť na bábkové predstavenia v podaní vynikajúceho slovenského bábkového divadla rodiny Stražanovcov. Veľká účasť nielen tých najmenších potvrdzuje fakt, že aj v dnešnej dobe nás vie očariť taká milá maličkosť, akou sú (ne)obyčajné bábky z dreva, ktoré pod šikovnými rukami týchto umelcov krásne ožívajú.

  Predstavenia majú medzi deťmi a ich rodičmi taký úspech, že som sa rozhodol z podujatia Leta v Medickej urobiť každoročnú tradíciu. Teším sa na ďalšie stretnutia s Vami a Vašimi deťmi v Medickej pri čarovných rozprávkach!

  Aktuálne termíny podujatí nájdete tu

  Staromestský halloweensky karneval

  Koniec októbra patrí už tradične obľúbenému sviatku plnému strašidelných masiek, vyrezávaných tekvíc a svietiacich lampiónov. Nebolo tomu inak ani poslednú jeseň. 26.10. 2017 sa konal 3. ročník Staromestského halloweenskeho karnevalu. Podujatím Nás sprevádzala obľúbená moderátorka a speváčka Veronika Hatala, súťažilo sa vo vyrezávaní tekvíc, o najlepší karnevalový kostým, nechýbalo maľovanie na tvár, strhujúca bubnová šou Rytmika a na záver obľúbený lampiónový́ sprievod po Medickej!

  Hurá do školy

  7. 9. 2017 sa konal v Letnej čitárni Medickej záhrady 1. ročník podujatia HURÁ DO ŠKOLY pre všetkých staromestských prváčikov, malých školákov, ich rodičov a starých rodičov. Programom sprevádzala skvelá moderátorka Veronika Hatala, kúzlami pobavil kúzelník Talostan, deti sa naučili, ako si pripraviť desiatu do školy od skutočného šéfkuchára. Najnovšie tanečné trendy naučil deti vynikajúci Laci Strike a jeho tanečný tím. Už teraz sa teším na 2. ročník tohto skvelého podujatia!

  Zážitkové koncerty

  Letné džezové koncerty potešili všetkých milovníkov živej hudby. Interpreti ako Nikolaj Nikitin Groove Quartet, Gabo Jonáš alebo Katarína Feldeková s KAFE band patria k špičkám slovenskej hudby pre náročnejšieho poslucháča. Popoludnia v Medickej záhrade vyplnené skvelou hudbou si užili mladší aj starší Staromešťania, všetci tí, ktorí sú obdivovateľmi kvalitnej hudby, ako aj príjemného prostredia Medickej.

  Related Posts