PODPORA KULTÚRY V MEDICKEJ ZÁHRADE

 • access_time09.10.2016
 • PODPORA KULTÚRY V MEDICKEJ ZÁHRADE

  Kultúra je základ, ktorý tvaruje mesto. Umenie formuje životný štýl, hodnotový systém, tradície a vieru. Charakterizuje spoločnosť a veľa vypovedá o jej úrovni. Teší ma, že som práve prostredníctvom kultúrnych podujatí vrátil život na jedno z najkrajších bratislavských miest – do Medickej záhrady, ktorá je mojou srdcovou záležitosťou.

  Leto v Medickej

  Počas celého leta, od mája do septembra, sa pravidelne môžu návštevníci Medickej tešiť na bábkové predstavenia v podaní vynikajúceho slovenského bábkového divadla rodiny Stražanovcov. Veľká účasť nielen tých najmenších potvrdzuje fakt, že aj v dnešnej dobe nás vie očariť taká milá maličkosť, akou sú (ne)obyčajné bábky z dreva, ktoré pod šikovnými rukami týchto umelcov krásne ožívajú.

  Predstavenia majú medzi deťmi a ich rodičmi taký úspech, že som sa rozhodol z podujatia Leta v Medickej urobiť každoročnú tradíciu. Teším sa na ďalšie stretnutia s Vami a Vašimi deťmi v Medickej pri čarovných rozprávkach!

  Aktuálne termíny podujatí nájdete tu

  Hurá do školy

  12. 9. 2018 sa konal v Letnej čitárni Medickej záhrady už 2. ročník podujatia HURÁ DO ŠKOLY pre všetkých staromestských prváčikov, malých školákov, ich rodičov a starých rodičov. Programom sprevádzala skvelá moderátorka Veronika Hatala, kúzlami pobavil kúzelník Talostan, najnovšie tanečné trendy naučil deti vynikajúci Laci Strike a jeho tanečný tím. Jedným z mojich cieľov je prinášať do Starého Mesta čo najviac kultúrneho diania a aj prostredníctvom kultúry budovať vzťah k verejnému priestoru a miestu, kde žijeme. Verím, že aj cez takéto podujatia si predovšetkým naše deti vytvárajú vzťah k mestskej časti, kde vyrastajú. A raz, keď budú dospelí, bude im na tomto mieste záležať a budú sa k nemu správať slušne a zodpovedne. Už teraz sa teším na 3. ročník tohto skvelého podujatia!

  Staromestský halloweensky karneval

  Koniec októbra patrí už tradične obľúbenému sviatku plnému strašidelných masiek, vyrezávaných tekvíc a svietiacich lampiónov. Nebolo tomu inak ani poslednú jeseň. 26.10. 2017 sa konal 3. ročník Staromestského halloweenskeho karnevalu. Podujatím Nás sprevádzala obľúbená moderátorka a speváčka Veronika Hatala, súťažilo sa vo vyrezávaní tekvíc, o najlepší karnevalový kostým, nechýbalo maľovanie na tvár, strhujúca bubnová šou Rytmika a na záver obľúbený lampiónový́ sprievod po Medickej!

  Zážitkové koncerty

  Letné džezové koncerty potešili všetkých milovníkov živej hudby. Interpreti ako Nikolaj Nikitin Groove Quartet, Gabo Jonáš alebo Katarína Feldeková s KAFE band patria k špičkám slovenskej hudby pre náročnejšieho poslucháča. Popoludnia v Medickej záhrade vyplnené skvelou hudbou si užili mladší aj starší Staromešťania, všetci tí, ktorí sú obdivovateľmi kvalitnej hudby, ako aj príjemného prostredia Medickej.

  Related Posts