PODPORA KULTÚRY V MEDICKEJ ZÁHRADE

 • access_time09.10.2016
 • PODPORA KULTÚRY V MEDICKEJ ZÁHRADE

  Kultúra je základ, ktorý tvaruje mesto. Umenie formuje životný štýl, hodnotový systém, tradície a vieru. Charakterizuje spoločnosť a veľa vypovedá o jej úrovni. Teší ma, že som práve prostredníctvom kultúrnych podujatí vrátil život na jedno z najkrajších bratislavských miest – do Medickej záhrady, ktorá je mojou srdcovou záležitosťou.

  Staromestský halloweensky karneval

  Koniec októbra patrí už tradične obľúbenému sviatku plnému strašidelných masiek, vyrezávaných tekvíc a svietiacich lampiónov. Nebolo tomu inak ani poslednú jeseň 2017. Koncom októbra sa konal 3. ročník Staromestského halloweenskeho karnevalu. Podujatím nás sprevádzala obľúbená moderátorka a speváčka Veronika Hatala, súťažilo sa vo vyrezávaní tekvíc, o najlepší karnevalový kostým, nechýbalo maľovanie na tvár, strhujúca bubnová šou Rytmika a na záver obľúbený lampiónový́ sprievod po Medickej! Už teraz vrcholia prípravy na 4. ročník – vidíme sa 7.11. o 16.00!

  5. ročník podujatia Leto v Medickej

  Aj počas tohto leta sa už po piatykrát detskí návštevníci Medickej potešili pravidelnými bábkovými predstaveniami v podaní vynikajúceho slovenského bábkového divadla rodiny Stražanovcov. Obľúbené bábky z dreva porozprávali aj toto leto sériu krásnych rozprávkových príbehov. Teším sa na ďalší ročník LETO V MEDICKEJ 2019!

  Hurá do školy

  12. 9. 2018 sa konal v Letnej čitárni Medickej záhrady už 2. ročník podujatia HURÁ DO ŠKOLY pre všetkých staromestských prváčikov, malých školákov, ich rodičov a starých rodičov. Programom sprevádzala skvelá moderátorka Veronika Hatala, kúzlami pobavil kúzelník Talostan, najnovšie tanečné trendy naučil deti vynikajúci Laci Strike a jeho tanečný tím. Jedným z mojich cieľov je prinášať do Starého Mesta čo najviac kultúrneho diania a aj prostredníctvom kultúry budovať vzťah k verejnému priestoru a miestu, kde žijeme. Verím, že aj cez takéto podujatia si predovšetkým naše deti vytvárajú vzťah k mestskej časti, kde vyrastajú. A raz, keď budú dospelí, bude im na tomto mieste záležať a budú sa k nemu správať slušne a zodpovedne. Už teraz sa teším na 3. ročník tohto skvelého podujatia!

  Zážitkové koncerty

  Letné džezové koncerty potešili všetkých milovníkov živej hudby. Interpreti ako Nikolaj Nikitin Groove Quartet, Gabo Jonáš alebo Katarína Feldeková s KAFE band patria k špičkám slovenskej hudby pre náročnejšieho poslucháča. Popoludnia v Medickej záhrade vyplnené skvelou hudbou si užili mladší aj starší Staromešťania, všetci tí, ktorí sú obdivovateľmi kvalitnej hudby, ako aj príjemného prostredia Medickej.

  Podobné články