POĎME DOVOLENKOVAŤ NA SLOVENSKU

 • access_time20.05.2020
 • POĎME DOVOLENKOVAŤ NA SLOVENSKU  Dnes v parlamente rokujeme o zákone o zájazdoch a cestovnom ruchu, ktorý by mal riešiť súčasnú situáciu súvisiacu s koronavírusom. Všetci vieme, že cestovný ruch patrí k tým oblastiam, ktoré sú pandémiou najviac postihnuté. Mnohí z nás si už zaplatili dovolenky, ale cestovanie bude v najbližších mesiacoch veľmi obmedzené. Predkladaný zákon sa snaží takmer o nemožné – uspokojiť ľudí so zakúpenými zájazdami, ale zároveň pomôcť aj cestovným kanceláriám, v ktorých pracujú tisíce ľudí. Krach cestoviek by totiž znamenal jediné – všetci títo ľudia by prišli o prácu.

  Asi sa nikdy nedá nájsť také riešenie, kedy budú spokojní úplne všetci. Ani tento zákon sa určite nebude páčiť všetkým. Ale je to to najlepšie, čo v tejto ťažkej dobe môžeme ponúknuť. Týmto zákonom dostávajú ľudia možnosť svoje zaplatené dovolenky buď presunúť na iné miesto alebo presunúť na iný termín alebo na iné miesto aj iný termín. Zároveň sú presne vyšpecifikované dôvody, kedy cestovka musí klientovi peniaze vrátiť.

  Nám sa v tomto momente zároveň naskytá výnimočná príležitosť, ako podporiť domáci cestovný ruch. A to tak, že budeme pozitívne motivovať ľudí, aby si svoje zahraničné zájazdy zamenili za domáce a dovolenku strávili na Slovensku. Samozrejme, všetko na dobrovoľnej báze. Ak raz niekto bude trvať na tom, že chce ísť k moru a radšej si počká rok, je to na ňom. Ale stráviť toto leto dovolenku na Slovensku by bola pre naše hotely a reštaurácie obrovská ekonomická pomoc. S touto iniciatívou som už oslovil ministra hospodárstva a chcem osloviť ministra dopravy a navrhnúť spoločne, ako ľudí motivovať a podporiť v tom, aby dovolenkovali “doma”. Myslím, že aj na Slovensku máme krásnu prírodu, úžasné pamiatky, výborné hotely, chutné reštaurácie:) Poďme podporiť našu ekonomiku tým, že už “nezostaneme doma”, ale zostaneme na Slovensku.

  Podobné články

  • .related {display:none} Pomoc pre našich seniorov bude konečne realitou. 21.5.2020 bol podpísaný významný dokument, ktorý…