O mne

O mne

V komunálnej politike pôsobím už 10 rokov. V roku 2007 som sa stal poslancom mestskej časti Staré Mesto. V roku 2009 som bol zvolený do zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja, kde som pôsobil do roku 2013. V roku 2010 som sa stal aj poslancom Mestského zastupiteľstva hlavného mesta Bratislavy.

V komunálnych voľbách 2014 som bol zvolený do mestského zastupiteľstva Bratislavy a miestneho zastupiteľstva Starého Mesta.

Komunikácia s občanmi

Pri mojej práci komunálneho poslanca je pre mňa dôležité hovoriť s ľuďmi o problémoch, ktoré sa týkajú verejných vecí, či už na osobných stretnutiach alebo prostredníctvom listov a e-mailov. Preto navštevujem kluby seniorov a snažím sa odpovedať na všetky podnety od občanov, ktoré dostávam. K mnohým mojim aktivitám ma motivovali práve listy od ľudí, ktoré ma upozornili na nejaký závažný problém.

Spravodajca STAROMEŠŤAN

O svojich aktivitách poslanca pravidelne informujem verejnosť Starého Mesta prostredníctvom spravodajcu s názvom STAROMEŠŤAN, ktorý sa doručuje do všetkých poštových schránok v Starom Meste. Prejsť na archív vydaní

Milí Staromešťania, priatelia, susedia,

V KOMUNÁLNEJ POLITIKE ako staromestský a mestský poslanec PÔSOBÍM UŽ DVANÁSŤ ROKOV. V Starom Meste žijem od detstva, býval som na Moskovskej, neskôr na Šoltésovej ulici. Posledné roky, už so svojou vlastnou rodinou, bývam na Chorvátskej.

Pred dvanástimi rokmi som sa do politiky vrhol po hlave, s mladíckym elánom a entuziazmom, ale úprimne priznávam, že bez akýchkoľvek skúseností. Myslím, že dnes, po všetkých tých rokoch, môžem o sebe povedať, že SOM ZÍSKAL HLBOKÉ ZNALOSTI O TOM, AKO SPRAVOVAŤ MESTSKÚ ČASŤ. A čo je možno ešte dôležitejšie, pochopil som, že v komunálnej politike je politik omnoho BLIŽŠIE K ĽUĎOM ako vo vysokej politike a má možnosť im reálne pomáhať a robiť ich život príjemnejším. Ja som sa o to po celý čas snažil – BYŤ AKTÍVNY, PRACOVAŤ PRE ĽUDÍ, nesedieť len pasívne na zasadnutiach poslancov.

Možno rozsah mojich aktivít na niektorých z vás niekedy pôsobil až otravne, ale ja som presvedčený, že ak sa niekto rozhodne pre verejnú službu, je jeho povinnosťou byť pre ľudí, ktorí si ho vybrali, aby ZASTUPOVAL ICH ZÁUJMY, MAXIMÁLNE UŽITOČNÝ A NÁPOMOCNÝ. Bohužiaľ, už sme si tak zvykli na pasívnych politikov, ktorí len sedia na svojich dobre zabezpečených stoličkách, ale inak o nich vôbec nepočujeme, že sa nám aktívny politik zdá podozrivý, máme pocit, že „čo zasa chce“. Ale to je len chybná naša optika nazerania na politiku. V skutočnosti BY SME MALI BYŤ NA POLITIKOV PRÍSNI, mali by sme ich KONTROLOVAŤ, VYŽADOVAŤ od nich, aby tu BOLI KAŽDÝ DEŇ PRE NÁS, občanov, byť nároční na výsledky ich práce pre spoločnosť…

Milí Staromešťania, po dlhom zvažovaní aj váhaní, som sa rozhodol ako NEZÁVISLÝ KANDIDÁT UCHÁDZAŤ SA O POST STAROSTU STARÉHO MESTA. Veľa vecí ma v našej mestskej časti hnevá a ako poslanec mám len obmedzené možnosti ich reálne ovplyvniť. Mám pocit, že VO VEDENÍ CHÝBAJÚ MANAŽÉRSKE SCHOPNOSTI AJ SPOMÍNANÁ PROAKTIVITA. Vidím liknavosť a pomalosť pri rozhodovaní – drobné zmeny sa dejú len pozvoľna a zásadné, veľké zmeny k lepšiemu absentujú. CESTY SA OPRAVUJÚ NEEFEKTÍVNE, Staromešťania stále NEMAJÚ ZABEZPEČENÉ PREDNOSTNÉ PARKOVANIE, NEPORIADOK A ŠPINA V ULICIACH sú do neba volajúce, Medická záhrada vyzerá každý rok horšie, zato developerom sa v Starom Meste darí stále lepšie.

Cítim, že by som vedel uvedené aj ďalšie PROBLÉMY RIEŠIŤ RÝCHLO A EFEKTÍVNE. Pokladám sa už za dostatočne zrelého, manažérsky zdatného a politicky skúseného viesť našu mestskú štvrť k VÄČŠEJ PROSPERITE, k VÄČŠEJ SPOKOJNOSTI JEJ OBYVATEĽOV, jednoducho k ČISTEJŠIEMU, ZELENŠIEMU, KRAJŠIEMU STARÉMU MESTU, na ktoré budeme všetci spoločne právom hrdí.

Ing. Martin Borguľa, MBA