O mne

Milí priatelia,

po dlhom premýšľaní a dôkladnom zvážení, som sa rozhodol prijať ponuku Borisa Kollára kandidovať v parlamentných voľbách za hnutie Sme Rodina.

Iste sa pýtate, prečo práve oni? Ako bratislavský komunálny politik som sa vždy snažil pomáhať obyčajným, bežným ľuďom. Organizoval som pre občanov množstvo reálnych akcií, ktoré si doslova mohli vyskúšať na vlastnej koži a vďaka ktorým mohol byť ich život aspoň trochu lepší, jednoduchší alebo krajší. Či už to boli kontajnerové akcie, opravy chodníkov, výsadby zelene, opravy detských ihrísk alebo organizácia bábkových predstavení pre deti v Medickej záhrade, vždy som mal pred sebou jediný cieľ – aby sa obyvateľom bratislavskej mestskej časti Staré Mesto, za ktorú som kandidoval, lepšie a príjemnejšie žilo a aby som bol čo najviac v rámci možností nápomocný.

Borisa vnímam ako človeka, ktorý sa tiež snaží pomáhať obyčajným ľuďom, ktorí to najviac potrebujú. Robil tak predtým, ako vstúpil do politiky a robí tak aj teraz. Pre hnutie Sme Rodina ľudia nie sú len čísla a ich problémy nie sú len anonymné údaje v nejakých tabuľkách. Tento princíp mi je veľmi sympatický a vidím v ňom veľa paralel s mojím prístupom k politike a názorom.

V hnutí Sme Rodina vidím prirodzenú kontinuitu svojej doterajšej politickej práce, v ktorej je na prvom mieste vždy človek a rodina. Ponukou kandidovať za toto hnutie dostávam príležitosť pracovať opäť pre ľudí, ale tentokrát na celoslovenskej úrovni. A veľmi si to vážim.

Ing. Martin Borguľa, MBA