NAOZAJ SI MUSÍME PLATIŤ EŠTE AJ ZA LIEKY?

 • access_time30.01.2020
 • NAOZAJ SI MUSÍME PLATIŤ EŠTE AJ ZA LIEKY?

  Ak ste mladý a zdravý, pravdepodobne vás táto téma nebude vôbec zaujímať. Respektíve, ani ste sa tým nezaoberali, pretože máte to šťastie, že sa vás to netýka. Bohužiaľ, nie všetci také šťastie majú. Na Slovensku žijú státisíce ľudí, pre ktorých to, že si musia platiť za lieky, je doslova finančne likvidačné. Ľudia, ktorí žijú na hranici biedy, seniori so svojimi mizernými dôchodkami, ženy, ktoré vychovávajú samy svoje deti.

  Hnutie Sme rodina podala v parlamente návrh na ZRUŠENIE DOPLATKOV ZA LIEKY – opakovane v rokoch 2017, 2018 aj 2019. Aspoň pre tie najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva – pre dôchodcov, ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím a pre rodiny s deťmi do šesť rokov.

  Návrh, napriek jeho jednoznačnému pozitívnemu prínosu, nebol nikdy prijatý. Pýtate sa prečo? No preto, lebo naši politici dávajú radšej prednosť hádkam, žabomyším vojnám a politikárčeniu namiesto toho, aby konečne urobili niečo pre ľudí. Pre obyčajných, bežných ľudí, ktorí si nevedia pomôcť sami, ktorým musí pomôcť tento štát. Bohužiaľ, štát sa opäť raz zachoval macošsky a nepomohol.

  Všetci sme s prichádzajúcimi parlamentnými voľbami v očakávaní veľkej zmeny. Ak má byť tá zmena zásadná, ak má spočívať v tom, že štát sa konečne začne zaujímať o svojich občanov a naozaj im pomáhať, aby sa im lepšie žilo, tak tú zmenu musia priniesť politici, ktorí presne takto zmýšľajú. A dlhodobo, nielen dva mesiace pred voľbami. Ktorí štyri roky prichádzali s návrhmi, ako ľuďom pomôcť. Pretože CHCÚ pomôcť. Politika hnutia Sme rodina je postavená na pomoci ľuďom, a preto aj zrušenie doplatkov za lieky bude po voľbách prioritou, ktorú hnutie presadí.

  Podobné články