NAČO NÁM JE V DNEŠNEJ DOBE NÁRODNÉ KONGRESOVÉ CENTRUM?

 • access_time08.09.2020
 • NAČO NÁM JE V DNEŠNEJ DOBE NÁRODNÉ KONGRESOVÉ CENTRUM?

  NA NOVÉ KONGRESOVÉ CENTRUM PLÁNUJE ŠTÁT, PODĽA ROZHODNUTIA MINULEJ VLÁDY, VYČLENIŤ 60 MILIÓNOV. HROZÍ, ŽE SKONČIA V NESPRÁVNYCH RUKÁCH?

  Na Národné kultúrne a kongresové centrum v Bratislave má ísť 60 miliónov eur. Peniaze nedá súkromný developer, ale štát. Použité teda budú peniaze nás všetkých. Uvedenú sumu schválila tesne pred voľbami predchádzajúca Pellegriniho vláda. Peniaze dostane občianske združenie (!), ktoré vedú traja hudobníci a predstaviteľ organizácie Globsec. Občianske združenie vzniklo len začiatkom tohto roka. A na účte by mu malo pristáť 60 miliónov zo štátnej kasy…

  Nemáte pocit, že tu niekto stratil zdravý rozum?

  Po 1) Naozaj v týchto ťažkých ekonomických časoch musíme vyčleniť 60 miliónov eur zo štátneho rozpočtu na kongresové centrum? Dnes, keď hovoríme o akútnom nedostatku financií v zdravotníctve, kolabuje sociálny systém, ľudia prichádzajú o prácu alebo sú im krátené mzdy, je naozaj dnes KONGRESOVÉ CENTRUM to, čo potrebujeme? Stavba, na ktorú chceme dať 60 miliónov eur??

  Po 2) O túto finančnú čiastku má záujem novovzniknuté občianske združenie zložené predovšetkým z umelcov z hudobnej brandže. Je naozaj v poriadku, aby budget vo výške 60 miliónov a taký náročný projekt spravovali traja hudobníci, ktorí s vedením podobných projektov nemajú skúsenosti? A Globsec, ktorý organizuje v Bratislave jednu konferenciu ročne…? Koľko máme na Slovensku občianskych združení, ktoré robia vysoko záslužnú činnosť, ale nikdy som nepočul o tom, že by dostali čo len desatinu z uvedenej sumy z verejných financií… A prečo len predstavitelia hudobnej scény? Národné kongresové centrá na celom svete slúžia predovšetkým na podporu kongresovej turistiky. Sú teda významnou súčasťou cestovného ruchu v každej krajine. Prečo v uvedenom občianskom združení absentujú hlavné organizácie cestovného ruchu na Slovensku?

  3) Skutočne sa to nedá spraviť za menej?

  Neviem ako vám, ale mne sa zdá, že tu niečo poriadne „smrdí“…