Fasáda hotela Danube sa nemení, hotel je napriek tomu otvorený!

 • access_time26.06.2018
 • Fasáda hotela Danube sa nemení, hotel je napriek tomu otvorený!

  Už od septembra 2017 hovorím otvorene o zlyhaní starostu, staromestského stavebného úradu a Krajského pamiatkového úradu v súvislosti s fasádou novozrekonštruovaného hotela Danube. Nezdá sa mi totiž úplne normálne, aby takú exponovanú budovu dotknuté orgány prehliadli, „nevšimli si“, čo im rastie doslova pod nosom a nechali to zájsť až takto ďaleko.

  Ako by toho už v Starom Meste nebolo dosť, dožili sme sa, žiaľ, opäť jednej gýčovej architektúry, ktorú odborníci aj široká verejnosť pokladajú za vrchol nevkusu. Fasáda hotela Danube nech je mementom pre všetkých kompetentných. Dávajme na nové stavby, prerábky, rekonštrukcie v Starom Meste väčší pozor. Ide o naše mesto a naše kultúrne dedičstvo. Majme developerov a investorov pod väčším drobnohľadom.

  Po pár mesiacoch mediálneho „poprasku“ sa na vlne riešiteľov fasády zviezol aj starosta Starého Mesta. Zrazu chcel hasiť problém. Verejne prisľúbil, že nedopustí, aby sa hotel skolaudoval a otvoril pre verejnosť, kým nebude fasáda prerobená.

  Ubehlo pár mesiacov a zostalo len pri prázdnych sľuboch. Koncom mája sme sa z médií dozvedeli, že hotel bude otvorený. Samozrejme, bez zmeny fasády. Asi sa potichu s developerom a majiteľom hotela dohodol…

  Podmienkou otvorenia bola pôvodne aj dohoda o zmene fasády do októbra 2018. Dnes sa už ale o termíne zmeny nehovorí. Tak som teda na tú zmenu veľmi zvedavý. Či majiteľ hotela bude meniť fasádu za plnej prevádzky, keď tak neurobil doteraz, kým bol hotel ešte zatvorený. Či tak urobí po tom, čo už dostal od starostu kolaudačné rozhodnutie a hotel má otvorený, keď nebol motivovaný zmeniť fasádu predtým. Či sa mu dá veriť, keď v minulosti nemal problém zmeniť vzhľad fasády svojvoľne, v rozpore s predloženým návrhom a bez odsúhlasenia kompetentných orgánov. Dosť silno o tom pochybujem! Tak sa nechajme prekvapiť. Mám ale zlý pocit, že na jeseň to nebude milé prekvapenie…

  Podobné články