ZA KRAJŠIE STARÉ MESTO

 • access_time15.06.2018
 • ZA KRAJŠIE STARÉ MESTO

  ZDEVASTOVANÝ PAMÄTNÍK – HANBA PRE NAŠE MESTO!

  Na Ulici francúzskych partizánov sa nachádza Pamätník obetiam 1. svetovej vojny. Možno ho mnohí z vás poznajú. A tí, ktorí ho poznajú, asi vedia aj to, v akom zúboženom, zdevastovanom stave pamätník je. A netrvá to týždeň, ani dva, o pamätník sa nikto nestará už roky!

  Staromestská samospráva sa vyhovára, že pamätník nie je ich majetkom. A že sa preto oň starať nebudú. Aj keď sa nachádza na pozemkoch Starého Mesta! Aj keď nejde o žiadnu veľkú či časovo náročnú prácu. Na zanedbaný stav pamätníka opakovane staromestský úrad upozorňujú aj občania, teda vy, Staromešťania. Ale ani to nepomáha.

  Preto som sa rozhodol, že okolie pamätníka upravím sám – svojpomocne, z vlastných finančných prostriedkov. Spoločne s partiou kamarátov sme pokosili trávu a vyčistili okolie pamätníka od odpadkov. Priniesli sme nové kvetináče s vysadenou zeleňou a kvetmi, vyschnuté, dávno zvädnuté vence (naozajstná hanba!!) sme nahradili novými. A Pamätník obetiam 1. svetovej vojny, toto pietne miesto, ku ktorému by sme mali pristupovať s úctou a hlbkým rešpektom, je znova upravené a čisté. Niekedy netreba v komunálnej politike zložité riešenia, stačí len aktívny prístup a obyčajný sedliacky rozum!

  Video

  Foto