SPOZNAJ STARÉ MESTO

 • access_time02.10.2017
 • SPOZNAJ STARÉ MESTO

  Tento rok som počas víkendov jarných mesiacov máj a jún pripravil pre všetkých Staromešťanov, no najmä školopovinné deti vlastivedné prehliadky po Starom Meste, v sprievode s akreditovaným sprievodcom, p. Peškom. Ich cieľom bolo ukázať nám, obyvateľom hlavného mesta, kultúrne pamiatky, pamätihodnosti a históriu tejto mestskej časti.

  K myšlienke zorganizovať sériu poznávacích prehliadok ma viedla skutočnosť, že dnešné deti len slabo poznajú históriu svojho mesta a mestskej štvrte, v ktorej žijú.

  Ako vlastne náučné prechádzky prebiehali? Malé skupinky vopred prihlásených záujemcov prešli jeden z dvoch pripravených okruhov v centre Starého Mesta. Jedna prehliadka trvala približne 90 minút a bola tematicky prispôsobená tak, aby zaujala predovšetkým deti od 6 do 15 rokov. Na svoje si však prišli aj dospelí. Dozvedeli sa množstvo zaujímavých informácií z histórie mesta, o ktorých ani netušili.

  Prvú sériu prehliadok už máme tento rok za sebou. Zúčastnili sa na nej desiatky Staromešťanov a mňa veľmi teší, že stále majú o ne veľký záujem a že ohlasy boli viac ako pozitívne. Verím, že takouto formou sa naše deti dozvedia o Bratislave a Starom Meste veľa zaujímavého, spoznajú historické pamiatky, príbehy a legendy, ktoré tvorili našu minulosť a sú súčasťou našej prítomnosti. A čo je najdôležitejšie – získajú k svojmu mestu lepší vzťah.

  Related Posts