POLOPODZEMNÉ KONTAJNERY – moderné riešenie odpadov

 • access_time04.05.2018
 • POLOPODZEMNÉ KONTAJNERY – moderné riešenie odpadov

  Určite to poznáte, prechádzajúc sa po ulici okolo kontajnerov, ktoré sú plné na prasknutie, takže smeti z nich vypadávajú a povaľujú sa po okolí a kvôli šíriacemu sa zápachu radšej prejdete na druhú stranu. Našťastie už ale existuje elegantné moderné riešenie, vďaka ktorému sa pred obytnými domami už nemusia zapáchajúce odpadky váľať: POLOPODZEMNÉ KONTAJNERY – a to s nenávratnú finančnú dotáciu zo spoločnosti OLO až vo výške 50 % pre všetky spoločenstvá vlastníkov, ktoré o ich vybudovanie prejavia záujem.

  Mojím cieľom je postupne viacerými projektami posunúť Staré Mesto ďalej, aby sa správalo ekologicky, nestavalo sa k problematike čistoty pasívne a zainvestovalo do tohto typu kontajnerov.

  Návrh na vybudovanie a financovanie ďalších kontajnerov som na jeseň minulého roka pripravil spolu s mojím kolegom, mestským poslancom Martinom Kurucom. Mestské zastupiteľstvo tento skvelý koncept vo februári 2018 prijalo! Schválená dotačná schéma je nastavená veľmi ústretovo a pevne verím, že spoločenstvá vlastníkov budú mať za týchto podmienok o nové kontajnery záujem.

  Teraz je už všetko len v rukách dostatočnej osvety.

  Polopodzemné kontajnery sú naozaj moderným riešením, ktoré by nám, v Starom Meste prinieslo viac poriadku a čistoty do ulíc. Majú zároveň aj ďalšie výhody, napr. výrazné zníženie nákladov na odvoz odpadu či možnosť automatického hlásenia naplnenia kontajnera. Hĺbka kontajnera znemožňuje opätovné vyberanie jeho obsahu, čo zamedzuje znečisťovaniu okolia. Ich konštrukcia úplne zabraňuje prístupu zvierat a hmyzu. Nové kontajnery predstavujú moderné riešenie, vďaka ktorému sa nám podarí výrazne pozdvihnúť úroveň čistoty a poriadku.