Obnova detského ihriska na Martinengovej ulici

 • access_time24.09.2018
 • Obnova detského ihriska na Martinengovej ulici

  Od čias vybudovania sídliska na Martinengovej ulici sa s detským ihriskom vo vnútrobloku nič nespravilo. Akoby nemalo svojho pána, správcu. Toto je, žiaľ, problém mnohých detských ihrísk v Starom Meste. Vybudované boli pred dekádami, no odvtedy sa o ne nikto nestará. Mnohokrát ani samotná úradníci nevedia, či patria pod Staré Mesto, alebo pod magistrát.

  Ihrisko na Martinengovej bolo v katastrofálnom stave. Deravé schody, trčiace klince, rozbité húpačky. Zúfalí rodičia po tom, čo sa nevedeli dopátrať pomoci, pretože staromestský a mestský úrad si problém prehadzovali ako horúci zemiak, ma pred časom požiadali o pomoc a ja som rád pomohol. Zanedbané a životu nebezpečné ihrisko som obnovil na vlastné náklady. Celý tento “projekt” ani netrval dlho ani nestál horibilné peniaze. Naša samospráva by sa mala zamyslieť nad svojím fungovaním, nad svojou promptnosťou a prioritami!

  6. septembra 2018 sme spoločne s obyvateľmi Martinengovej ulice pokrstili krásne nové a bezpečné detské ihrisko. Dúfam, že bude dlho slúžiť všetkým deťom na Martinengovej, ako aj im rodičom na príjemné susedské stretnutia:)

  Video

  Stav ihriska pred úpravou

  Slávnosté pokrstenie nového ihriska