O mne

Milí Bratislavčania, milí Slováci, priatelia, susedia,

V KOMUNÁLNEJ POLITIKEsom ako staromestský a mestský poslanec PÔSOBIL vyše desaťročia. V Bratislave a Starom Meste žijem od svojho detstva. Slovensko je moja rodná zem a som hrdý Slovák.

Pred dvanástimi rokmi som sa do politiky vrhol po hlave, s mladíckym elánom a entuziazmom, ale úprimne priznávam, že bez akýchkoľvek skúseností. Myslím, že dnes, po všetkých tých rokoch, môžem o sebe povedať, že SOM ZÍSKAL HLBOKÉ ZNALOSTI z oblasti komunálnej politiky. Vďaka nej som mal možnosť byť omnoho BLIŽŠIE K ĽUĎOM. Roky sa snažím reálne pomáhať, BYŤ AKTÍVNY, PRACOVAŤ PRE ĽUDÍ.

Možno rozsah mojich aktivít na niektorých z vás niekedy pôsobil až otravne, ale ja som presvedčený, že ak sa niekto raz rozhodne pre verejnú službu, je jeho povinnosťou byť MAXIMÁLNE UŽITOČNÝ A NÁPOMOCNÝ. Bohužiaľ, už sme si tak zvykli na pasívnych politikov, ktorí len sedia na svojich dobre zabezpečených stoličkách, ale inak o nich vôbec nepočujeme, že sa nám aktívny politik zdá podozrivý, máme pocit, že „čo zasa chce“. Ale to je len chybná naša optika nazerania na politiku. V skutočnosti BY SME MALI BYŤ NA POLITIKOV PRÍSNI, mali by sme ich KONTROLOVAŤ, VYŽADOVAŤ od nich, aby tu BOLI KAŽDÝ DEŇ PRE NÁS, občanov, byť nároční na výsledky ich práce pre spoločnosť…

Vidím liknavosť a pomalosť pri rozhodovaní – drobné zmeny sa dejú len pozvoľna a zásadné, veľké zmeny k lepšiemu absentujú. Mnohé veci sa riešia NEEFEKTÍVNE.

Cítim, že dokážem spoločenské PROBLÉMY RIEŠIŤ RÝCHLO A EFEKTÍVNE. Pokladám sa už za dostatočne zrelého, manažérsky zdatného a politicky skúseného. Dokážem tejto krajine ponúknuť viac.

Ing. Martin Borguľa, MBA