Mečiarovské spôsoby nového bratislavského župana?

 • access_time18.12.2017
 • Mečiarovské spôsoby nového bratislavského župana?

  Program najbližšieho župného zastupiteľstva, ktoré sa bude konať 20. decembra 2017, neobsahuje bod o voľbe nových vicežupanov. Podľa župného poslanca Martina Borguľu na verejnosť prenikli informácie, podľa ktorých chce nový župan Juraj Droba zaradiť tento bod do programu na poslednú chvíľu, tesne pred začiatkom zasadnutia zastupiteľstva.

  Poslanec Martin Borguľa to vníma ako návrat k mečiarovským spôsobom vládnutia.

  „Pripomína mi to schôdzu z 3. na 4. novembra 1994, neslávne známu ako Noc dlhých nožov, kedy Mečiar takisto zaradil do programu na poslednú chvíľu bod o výmene desiatky verejných funkcionárov opozície, ktorých potom nahradil vlastnými nominantmi, “ povedal poslanec.

  Martin Borguľa pokladá takéto neštandardné spôsoby za neprofesionálne a netransparentné.

  „Zdá sa mi veľmi neprofesionálne, aby nový predstaviteľ župy pokútne, na poslednú chvíľu zaraďoval do programu zastupiteľstva dôležitú agendu, ktorá by mala byť v programe riadne zaradená hneď od začiatku. Vyzývam župana, aby takýmto spôsobom nepostupoval. Dúfam, že sa tieto informácie nezakladajú na pravde a verím, že to bola len školácka chyba nového župana spôsobená jeho neskúsenosťou s vedením takého význameného úradu, ako je župa a že sa z toho nestane norma, ktorá bude bežnou súčasťou zasadnutí župného zastupiteľstva,“ povedal na záver Martin Borguľa.

  Podobné články